Підбито підсумки навчання учасників другої програми Школи Мерів

15 жовтня мери Маріуполя, Вугладара, Скадовська та Каховки захищали стратегії розвитку своїх міст. Спільно зі своїми одногрупниками по другій програмі Школі Мерів вони переконували експертну комісією, що їх стратегія розвитку міста гідна втілення у життя.

Презентацією випускних робіт команди підсумували 6 місяців навчання на програмі «Школа Мерів». Останні півроку чинні та майбутні представники місцевого самоврядування навчалися як формувати та реалізовувати стратегії розвитку міст, переймали досвід в колег з Кракова, Лодзі та Любліну, і головне – розробляли, за підтримки експертів, проекти стратегій розвитку своїх міст.

Як засвоїли слухачі здобуті на програмі знання, оцінювала експертна комісія Школи Мерів, а саме:

  1. Вадим Прошко – експерт Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні»;
  2. Ігор Лєпьошкін – Головний експерт з питань місцевого врядування та розвитку у Проекті “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС/PLEDDG);
  3. Василь Гошовський – директор Агенції розвитку Миколаєва, випускник першої програми “Школа Мерів”;
  4. Тетяна Бойко – член виконавчого комітету Чернігівської міської ради, де курує розробку стратегії розвитку Чернігова, випускник першої програми “Школа Мерів”;
  5. Руслан Рохов – голова правління Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку “Спільні Зусилля”, засновник програми “Школа Мерів”.

Комісія заслухала та оцінила 11 команд. 7 команд успішно склали іспит. Згідно методології оцінювання, щоб команди захистили свою стратегію розвитку, вони мали отримати не менше 55 балів зі 100 можливих.

Експерти відмітили 4 найкращі роботи – це стратегій Маріуполя, Вуледара, Полтави та Ужгорода.

Вручення сертифікатів відбудеться 5-6 грудня, під час Міжнародного Конгресу Мерів.

Нагадаємо, в 2016 році Школа Мерів стартувала вдруге. Навчання тривало з 8 квітня до 15 жовтня, де навчалося 11 команд: 7 очолюють кандидати на роль міського голови, які представляють міста Ужгород, Вараш (Кузнецовськ), Вишневе, Переяслав-Хмельницький, Полтава, Харків та село Тарасівка, що неподалік столиці, а 4 – чинні міські голови зі Скадовська, Каховки, Вугледара та Маріуполя.

Друга програма була реалізована за підтримки Western NIS Enterprise Fund, на базі Бізнес-школи МІМ-Київ.

Довідка

«Школа Мерів» – це середньострокова сертифікована інноваційна освітня програма комплексної підготовки міських голів та кандидатів на цю роль, а також їх команд, до управління містами в умовах децентралізації.  Програма заснована в 2015 році. Засновник Школи – Руслан Рохов, голова правління Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля».

Школа складається з восьми освітніх модулів, стажування в муніципалітетах Польщі, розробки стратегії розвитку міста, а також проекту вирішення найгостріших проблем міст, котрі слухачі програми захищають перед експертною комісією за результатами навчання.

Детальніше: http://mayorschool.org.ua